SVATEBNÍ KAPELA FALZET

SVATEBNÍ HRY A ZÁBAVA NA SVATBU

SVATEBNÍ HRY A SOUTĚŽE

Jak zabavit svatební hosty? Na svatbu patří zábava. Většinu večera bude hrát svatební kapela, ale v přestávkách se dají zařadit na program svatební hry a soutěže, které pobaví novomanžele i přítomné hosty. Bývá zvykem, že hry na svatbu připraví některý ze svědků nebo hostů, případně může vypomoci kapela na svatbu.

Svatební zvyky

 • Společné krájení dortu
 • Předávání darů
 • Házení kytice
 • Sundavání podvazku

OBJEDNEJTE SI NÁS I NA VAŠI SVATBU!

Líbí se Vám kapela na svatbu Falzet? Doporučte nás svým přátelům!

SVATEBNÍ KVÍZ

Asi nejoblíbenější zábavou na svatbách je Svatební kvíz. Jedná se o sérii otázek ze života novomanželů, na které musí odpovídat společně, ale přitom nevidí, jak odpovídá jejich partner. To se zajistí tak, že sedí na židlích zády k sobě a v rukou má každý jednu svou botu a botu svého partnera. Ti chvíli bosí vydrží a za tu zábavu to stojí .

Moderátor klade otázky a svatební hosté škodolibě sledují, zda se partneři ve svých odpovědích shodnou či nikoli. Čím pikantnější otázky jsou, tím se budou hosté více bavit, můžete vymyslet i nějaké vlastní, jen musíte mít na paměti, že by měly začínat slůvkem "kdo".

Svatební kvíz
Svatební kvíz

Soutěž se dá ještě víc vyšperkovat tak, aby se přítomní hosté příliš nenudili a to tak, že i oni budou tipovat, jak asi budou manželé odpovídat a tak se vždy po položení otázky moderátorem, a dříve než odpoví nevěsta s ženichem, postaví na stranu toho, u koho předpokládají správnou odpověď. Třešničkou na dortu bývá i případný "trest" za špatné odpovědi, kdy za každou neshodu musí ženich s nevěstou vypít (malého) panáčka alkoholu.

Otázky pro svatební kvíz

 1. Kdo vyslovil první slovo svatba?
 2. Kdo říká častěji „miluji tě“?
 3. Kdo z vás je lepší řidič?
 4. Kdo je ráno dříve venku z postele?
 5. Kdo je hlava rodiny?
 6. Kdo má poslední slovo?
 7. Kdo doma častěji vaří?
 8. Kdo vaří lépe?
 9. Když si jdete večer posedět, kdo z vás toho víc vypije?
 10. Kdo drží kasu?
 11. Kdo koho sbalil?
 12. Kdo je větší romantik?
 13. Kdo je větší strašpytel?
 14. Kdo je lepší v posteli?
 15. Kdo z vás mluví víc sprostě?
 16. Kdo nadává víc v autě?
 17. Kdo má častěji pravdu?
 18. Kdo je větší bordelář?
 19. Kdo doma častěji uklízí?
 20. Kdo z vás je ve společnosti větší bavič?
 21. Kdo častěji nestíhá?
 22. Kdo se první chodí usmiřovat?
 23. Kdo lépe tančí?
 24. Kdo má vždy poslední slovo?
 25. Kdo je po ránu déle v koupelně?
 26. Kdo radši jí?
 27. Kdo více chrápe?
 28. Kdo je po ránu milejší?
 29. Kdo bude v noci vstávat k dítěti, pokud se rozpláče?
 30. Kdo při večerní siestě drží v ruce…………….. no přece dálkový ovladač od televize?
 31. Kdo se více těší na svatební noc?

KRÁLOVSKÝ KOČÁR

Hra spočívá v tom, že novomanželé spolu s přítomnými hosty vytvoří sestavu královského kočáru, kde ženich s nevěstou tvoří královský pár a jedou v kočáře, který má čtyři kola, dva koně a kočího. Je tedy potřeba připravit 9 židlí, na nichž budou členové královského kočáru sedět a čekat, až budou vyvoláni. Moderátor čte příběh o královské vyjížďce a pokaždé, když se zmíní o někom z kočáru, musí se jmenovaný postavit, jinak ho čeká trest - panáček alkoholu. Velkou vychytávkou je, že kola reagují i na vyslovení slova "kočár" a král s královnou na slovo "království"

Královský kočár
Královský kočár

Povídka Královský kočár

Kdysi dávno žil jeden král a jedna královna. Tento královský pár si chtěl jednoho dne udělat kočárem vyjížďku do královských zahrad. Král řekne své královně: „Milá královno, zavolej mi kočího.“ Kočí přiběhne ke králi a královně. Král řekne kočímu: „Kočí, hej, kočí, přichystej kočár a vyveď koně ze stáje. Zapřáhni koně před kočár, protože král a královna si chtějí vyjet ze zámku.“

Kočí šel do stáje, vyvedl koně a zapřáhl před kočár. Král s královnou usednou do kočáru. Královna řekne králi. „Milý králi, zeptej se kočího, jestli koně dostali dost ovsa.“ Král volá na kočího: „Kočí, hej, kočí, jsou koně nasyceni?“ Kočí odpoví: „Samozřejmě, můj králi.“ Kočí si sedne na kozlík, švihne bičem a koně se dají do pohybu. Za krátký čas řekne královna králi: „Můj milý králi, můj dobrý králi, můj nejmilejší králi, můj nejkrásnější králi, myslím, že přední levé kolo háže.“ Král řekne kočímu: „Kočí, hej, kočí, zastav koně a podívej se na levé přední kolo a na pravé zadní kolo. Nejlepší bude, když se podíváš na celý kočár.“

Kočí se podívá na levé přední kolo, na pravé zadní kolo a zkontroluje také celý kočár, tedy i pravé přední kolo a levé zadní kolo. Když kočí kočár zkontroloval, dal nejprve pravému koni a potom levému koni napít a řekne králi: „Králi, milý králi, na kočáru je všechno v pořádku. Můžeme jet dále.“ Kočí sedne znovu na kozlík, švihne bičem a koně se dají do pohybu. Za nějakou dobu řekne královna králi: „Můj králi, můj milý králi, je mi zima. Nechej kočího kočár obrátit a pojedeme zpátky do zámku.“

Když přijeli do zámku, vystoupil král i královna a odebrali se do svých komnat. Kočí vypřáhne koně, schová kočár a zkontroluje všechna čtyři kola. Podívá se na levé přední kolo, na pravé zadní kolo, na pravé přední kolo a znovu na pravé zadní kolo. Nakonec překontroluje celý kočár. Po vykonané práci jde kočí ke králi a královně. Popřeje jim hezkou noc a krásné sny na zámku.

HLEDÁNÍ PARTNERA

Hodně veselé je hledání partnera se zavázanýma očima mezi ostatními hosty. Připraví se židle pro minimálně šest dobrovolníků a ženich se zavede do vedlejší místnosti, kde mu nasadí šátek přes oči. Na připravené židle mezitím usednou dámy, mezi nimiž bude ženich hledat nevěstu například podle obnaženého kotníku. Pokud si myslí, že ji našel, označí tuto osobu za svoji partnerku a sundá šátek. Velkou zábavu vyvolá, pokud se na svatbě najde šprýmař opačného pohlaví a usadí se mezi testované ženy. Hra může mít mnoho modifikací, jednou hledá ženich svou partnerku podle chodidla nebo kolene, poté zase nevěsta ženicha například podle břicha, odvážnější třeba i podle pozadí .

Hledání partnera podle kolena
Hledání partnera podle kolena

OBÍHANÁ KOLEM ŽIDLÍ

Obíhaná je spíše hra pro zabavení dětí, ale v určitém stádiu pobaví i nejednoho dospělého. Uprostřed tanečního parketu se vytvoří kruh ze židlí, kterých bude o jednu méně než soutěžících. Židle budou opěradly dovnitř kruhu a kolem nich se také do kruhu shromáždí soutěžící, kteří po spuštění hudby tančí okolo židlí. Jakmile náhle přestane hudba hrát, musí zasednout na některé židli. Kdo zareaguje nejpozději a nestihne volné místo, vypadává ze hry. Počet židlí se sníží o jednu a spustí se hudba do dalšího kola. Vítěz bere domluvenou cenu, jíž může býl lahev alkoholu, případně lízátko nebo zmrzlinka u dětí.

Hledání partnera podle zadku
Hledání partnera podle zadku
Krájení dortu
Společné krájení dortu

SVATEBNÍ ZVYKY

Tradiční záležitostí, která nesmí chybět na žádné svatbě, jsou svatební zvyky a obyčeje. Mnoho z nich předchází svatební obřad, například:
 • zasílání svatebních pozvánek či koláčků
 • loučení se svobodou
 • nevěstin závoj zakrývající její nevinnou tvář
 • voničky z myrty vkládané do klopy
 • chomout nebo koule na nohu ženicha
 • svatební špalír, při němž se na novomanžele hází rýže
 • zametání střepů
 • přenášení nevěsty přes práh
Na svatební hostině pak třeba přestávkách kapely přichází v úvahu:
 • První novomanželský tanec
 • Společné krájení dortu
 • Předávání darů - novomanželé prochází svatební dary a předčítají svatební přání
 • Házení kytice - nevěsta háže svou svatební kytici zády k ostatním přítomným svobodným slečnám. Ta, která kytici chytí, bude mít podle pověry do roka a do dne vlastní svatbu.
 • Sundavání podvazku - ženich sundavá nevěstě podvazek vlastními zuby bez dotyku rukou. Následovat může i jeho dražba.